سوالات متداول

چکونه ثبت نام کنیم ؟

برای ثبت نام در مراکز علمی کاربردی سراسر کشور می بایست در زمان های اعلام شده (معمولا متغییر است و یک ماه قبل از شروع ترم می باشد) به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به دریافت دفترچه راهنما و خرید کارت اقدام نموده و با شماره سریال کارت خریداری شده ثبت نام نمایید پس از چند هفته نتایج ثبت نام از طریق سایت سنجش اعلام شده و پذیرفته شدگان در زمان های اعلام شده در سایت سنجش می بایست به مراکز قبولی خود مراجعه نموده و ثبت نام خود را نهایی نمایند.

 

تکمیل ظرفیت چیست و زمان آن چه موقع است و نحوه ثبت نام آن چگونه است؟ نحوه اطلاع یافتن از پذیرفته شدن به چه صورت است؟

پس از پایان زمان ثبت نام هر ترم به دلیل تکمیل نشده و به حد نصاب نرسیدن ظرفیت بعضی رشته ها ، مراکز علمی کاربردی بازه ای برای ثبت نام از داوطلبانی که از ثبت نام اصلی جا مانده اند اقدام نموده و داوطلبان می توانند با مراجعه حضوری به مراکز ثبت نام کنند و پس از اعلام نتایج با در دست داشتن مدارک خود ثبت نام خود را نهایی نمایند.

برای اطلاع یافتن از زمان تکمیل ظرفیت می بایست ۲ هفته پس از پایان ثبت نام حضوری به مراکز و یا پایگاه های اطلاع رسانی آنان مراجعه نموده و از زمان تکمیل ظرفیت اطلاع یابید.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام چیست؟

کپی تمام صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت (۲سری)  / کپی پشت و رو کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت ( ۲سری) / کپی پشت و رو کارت پایان خدمت و اصل آن جهت مطابقت (۲سری) / ۶ قطعه عکس سه در چهار پشت زمینه سفید / کپی مدرک تحصیلی و اصل آن /  رسید تاییدیه دیپلم برای داوطلبان مقطع کاردانی از دفاتر پیشخوان دولت / دریافت پوشه ثبت نام و تکمیل فرم ها از بوفه مرکز .

 

رشته های مرتبط و غیر مرتبط یعنی چه؟

در مراکز علمی کاربردی برای شرکت در هر رشته شما مجاز می باشید و نیاز به داشتن مدرک مرتبط با آن رشته نیست و در دفترچه راهنما و سرفصل رشته ها لیست رشته های مرتبط موجود است و مابقی رشته ها بعنوان غیر مرتبط تلقی می گردد. برای رشته های غیر مرتبط دروسی بعنوان جبرانی لحاظ می گردد.

 

دروس جبرانی در هر رشته چند واحد است ؟

دروس جبرانی در هر رشته با توجه به سرفصل آن رشته متفاوت از و از ۲ الی ۸ واحد متغیر است ولی معمولا برای هر رشته در مقطع کارشناسی ۶واحد و هر رشته در مقطع کاردانی ۴ واحد لحاظ می گردد.

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team